Hoe heb je de begeleiding van het team ervaren tijdens de behandeling?
De behandeling duurde twee dagen, waarin ruim 3100 grafts zijn teruggeplaatst. Vanaf het eerste moment zorgt het team voor rust en kalmte en wordt er duidelijk uitgelegd wat ze bij elke stap doen. Je bent vrij om vragen te stellen, je ogen dicht te doen of bijvoorbeeld een streamingsdienst te bekijken. Na de verdoving van het donorgebied voel je eigenlijk niets; je voelt dat iemand aan je hoofd zit, maar niet wat er gebeurt en geen pijn. Bij het terugplaatsen is dat eigenlijk precies zo.
Hoe heb je de herstelperiode ervaren?
Ik zag heel erg op tegen de eerste paar dagen waarin je rechtop moet slapen; maar met de medicijnen die zijn meegegeven, was dat helemaal geen probleem. Die dagen gingen snel voorbij en na een weekje was ik alweer deels vanuit huis aan het werk. Na 3 weken ben ik alweer gaan werken (kantoorbaan), al was ik wel voorzichtig uiteraard. Wel had ik het meeste ‘last’ van de haargroei in het donorgebied, dat jeukte bij mij enorm doordat haren langs of door het wondoppervlak groeide. Dat is nu inmiddels allemaal voorbij.
Wanneer begon je het eerste resultaat te zien?
Je ziet natuurlijk na de behandeling meteen dat er kleine haartjes op plekken staan waar eerst geen haar zat, maar die vallen eerst weer uit voordat de definitieve haren gaan groeien. Ik heb de eerste vier maanden mijn haar kort gehouden, maar zelfs toen merkten anderen het al aan me op. Ik ben nu nog eens vier maanden verder en ben drie weken geleden voor het eerst in vijftien jaar weer naar de kapper geweest!
